Pudingli Un Kurabiyesi Tarifi

Kurabiyeler, genel olarak bireylerin vazgeçilmezi olarak nitelendirilen bir tatlı türü olmaktadır. Zira kurabiyeler, yapıları gereği her daim çay ve kahvelere benzersiz eşlik sağlamaktadır. Bu kapsamda pişirilen kurabiyeler zaman-zaman yanlış yöntemler ile lezzetli kıvamından uzaklaşabilmektedir. Sizlere sunacağımız Pudingli Un Kurabiyesi tarifi kapsamında artık ideal kıvamda kurabiye yapımı gerçekleştirebileceksiniz. Kurabiyeye ekleyeceğiniz puding ve un da tadınıza tat katacaktır.

Pudingli Un Kurabiyesi Malzemeler

Pudingli un kurabiyesi yapımı için gerekecek malzemeler:

 • 3 su bardağı un.
 • 1 paket çilekli toz puding.
 • 1 su bardağı sıvı yağ.

Üzeri için ise eritilmiş çikolata gerekecektir.

Belirtilen malzemeleri edindikten sonra kurabiyenin yapım aşamasına geçebilirsiniz. Genel olarak bu kapsamda dikkat etmeniz gereken etkenler mevcut olmaktadır. Şayet bu etkenleri kusursuz uygulamanız, kurabiyenizin benzersiz tada sahip olmasına olanak sağlayacaktır. Zira ideal olarak nitelendirilen tarif, profesyonel aşçılar tarafından tasarlanmıştır.

Pudingli Un Kurabiyesi Tarifi

Pudingli un kurabiyesini hazırlarken yapmanız gerekenler bunlardır:

 1. İlk önce bir kâseye aşağıda belirtilen malzemeleri eklememiz gerekmektedir:
 • 1 su bardağı sıvı yağ.
 • 1 paket çilekli pudingi ekliyor ve eriyene kadar iyice karıştırıyoruz.
 • 3 su bardağı unu yoğurarak, azar-azar ilave ediyoruz.
 • Spatula ile karıştırma işlemini sürdürdükten sonra elimizle yoğurma işlemine geçiyoruz.
 1. Yoğurma işlemi oldukça kısa sürmektedir. Zira hamur zaten yumuşak olduğu için çok aşırı yoğurmaya gerek kalmamaktadır.
 2. Hamuru yoğurduktan sonra elimizle bezeler yapıp, yuvarlak şekil veriyoruz.
 3. Daha sonra ise bezeleri yağlanmış fırın tepsisine alıyoruz.
 4. Belirtilen malzemeler eşliğinde genel olarak toplamda 20 adet kurabiye elde edilmektedir.
 5. Kurabiyelere şekil verme işlemini tamamen bireysel ihtiyaçlarınız kapsamında belirleyebilirsiniz. Genel olarak tarif kapsamında sunulan yöntemler çerçevesinde dörtgen çaydanlık veya patates kesici ile çeşitli şekil verme işlemleri yapılabilmektedir. Ya da kaşığın ucunu, kurabiyenin üstünden altına doğru olacak şekilde aşamalar ile hafif bastırarak şekil verebilirsiniz.
 6. Şayet basit bir şekil verme yöntemi dilerseniz, parmağınızla kurabiyenin ortasından bir çukur açarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Daha sonra bu çukurun içine eritilmiş çikolatayı ekleyeceğiz.

Belirtilen işlemler tamamlandıktan sonra kurabiyelerinizi pişirmeye gönderebilirsiniz. Genel olarak pişirme aşamasında dikkat etmeniz gereken püf noktaları mevcut olmaktadır.

Pudingli un kurabiyelerini pişirme aşamasında yapmanız gerekenler:

 1. İlk olarak fırını önceden ısıtarak 200 derecelik kıvama getiriyoruz.
 2. Bu kapsamda kurabiyeleri yaklaşık 17-18 dakika gibi bir süre zarfında pişirebilirsiniz. Fakat pişme süresi her fırına göre farklılık göstermektedir. Bu kapsamda kurabiyelere pişme aşamasında dikkat etmeniz, pişme kalitesi açısından oldukça mühim olmaktadır.
 3. Kurabiyeler piştikten sonra soğumaları için dinlendiriyor, sıcakken kesinlikle ellemiyoruz.
 4. Son olarak çukur açtığınız kurabiyeleri önceden eritilmiş bitter çikolata ile süsleyebilirsiniz. Şayet dilerseniz sütlü veya sürme çikolata da kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak hem tadı hem de görünüşü kapsamında ideal kıvama sahip bir pudingli un kurabiyesi elde edeceksiniz.

Videolu Anlatım

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir